Bij KATRINAHOF hechten we veel waarde aan zinvolle dagbesteding en inclusie. Onze samenwerking met ezelzorgcentrum ANEGRIA is daar een mooi voorbeeld van. Personen met een beperking krijgen bij ANEGRIA de kans om niet alleen te helpen bij de verzorging van verwaarloosde ezels, maar ook mee te werken in de cafetaria. Dit geeft hen structuur en versterkt hun sociale contacten en betrokkenheid binnen de gemeenschap.
Deze samenwerking biedt onze cliënten de kans om zo een verschil te maken. We zijn trots deel uit te maken van een initiatief dat inclusie en zorg centraal stelt.
ANEGRIA is sinds 2011 een veilige thuishaven voor ezels die door verwaarlozing of moeilijke omstandigheden geen onderdak meer hebben.
Dankzij de steun van Streekfonds Oost-Vlaanderen kon ANEGRIA onlangs een extra weide in gebruik nemen, en wordt er gewerkt aan de aanleg van een wandelpad en picknickzone rond het zorgcentrum.
Binnenkort kunnen bezoekers niet alleen de ezels van dichtbij zien, maar ook genieten van de rust en natuur tijdens een wandeling of picknick.
Vrijwilligers – zowel met als zonder beperking – spelen een belangrijke rol in de verzorging van de dieren. Samen zorgen ze ervoor dat deze ezels een nieuw leven krijgen. Voor deze vrijwilligers, waaronder ook personen met een beperking, biedt dit werk structuur, voldoening en de mogelijkheid om deel uit te maken van een warme gemeenschap.
Kom binnenkort zelf genieten van deze bijzondere plek, de ezels en de nieuwe cafetaria, en ervaar de zorg die hier aan mens en dier wordt gegeven!
Lees hier het volledige artikel!